top of page


říjen 2017

 

Klokánek Dolní Benešov hledá týdenní tetu
- vzdělání dle zák. 108/2006 Sb., o sociálních službách 
- prac. v sociál. službách nebo 200 h kurz pro prac. v soc. službách
- prac.doba v týdenních turnusech 

Po 3 měsících mzda 15 000,-, po roční DPČ lze sjednání prac.poměru na pracovní smlouvu.
Týdenní teta zabezpečuje celotýdenní péči o max.4 děti (ve věku 0-18 let) v samostatné bytové jednotce.
Požadujeme kladný vztah k dětem a vedení domácnosti, ŘP výhodou, nekonfliktnost.
Zájemci zasílejte životopis a motivační dopis, vybraní uchazeči budou kontaktováni.
Kontakt: klokanek.db@fod.cz

 

 

červen 2017

 

Rozhodnutím Magistrátu hlavního města Prahy, odboru správních činností ve zdravotnictví a sociální péči, byla k 1.6.2017 snížena kapacita Klokánku Dolní Benešov z původních 28 míst na 20 míst.
 

 

prosinec 2016

 

Vážení přátelé a příznivci Klokánku Dolní Benešov,
přejeme Vám radostné svátky plné lásky a pohody. Ať je rok 2017 pro Vás naplněný štěstím a radostí. 
Děkujeme Vám za Vaši pomoc a podporu, bez Vás bychom pomáhat nemohli.

 

Mikuláš 2016


 

2. listopadu 2016

Vážení přátelé,
kontejnery s logem Klokánku DB – nejsou majetkem Klokánku DB, rovněž věci nejsou určené pro děti z Klokánku, obracejte se prosím na pana Daniela Baduru, Nadace ECO textil, 604 464 920. 
Nadace ECO textil Klokánek DB podporuje. Je nám líto, nicméně za vzniklou situaci neneseme žádnou odpovědnost.

 

 

22. září 2016 

Dnes k nám opět zavítala Dobroteta Pavla a předala nám krásné oblečení a další potřebné věci pro děti z Klokánku. Všem moc děkujeme !
 

 

srpen 2016

 

Klokánek Dolní Benešov děkuje paní Pavlíně Ludvigové a všem Dobrotetám z Opavska za dobrotky, které předaly dětem! Děti si dobře smlsly a tety ze sušenek vykouzlily úžasné pochoutky, kterým se nedalo odolat.

 

 

 

4. srpna 2016 

HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ,  MILÝ ............, HODNĚ ŠTĚSTÍ …….

Milý .........., 
Já Ti přeji jako teta,
pevné zdraví,
radost ať v Tobě jenom vzkvétá
Klokánek ať ti samé štěstí nese
a v budoucnu jen
samé krásné vzpomínky přinese.

To Ti přeje teta Krista  a celý  Klokánek, máme Tě rádi.
 

2. srpna 2016 


Děti s tetami se byly podívat v Hrabyni na Památník II. světové války
 

20. července 2016 

Zaměstnanci Landeku připravili pro děti a tety krásné odpoledne

 

30. června 2016 

Poslední den školy - Hurrrráááá
 

 

květen 2016
 

Tak se nám po třech letech opět podařilo  stát se účastníky zájezdu do Itálie. Naše parta J.M.M.R. s dobrou náladou a přáním našich tet a strejdů at si to užijem, se tedy vydala vstříc  týdennímu dobrodružství u moříčka. Cesta z Moravy vlakem uběhla příjemně a po nalodění se na palubu luxusního autobusu jsme vyrazili na 11cti hodinovou cestu přes rakouské Alpy, italské Dolomity do přímořského městečka Bibione. První ráno nás přivítalo na pláži hřející sluníčko, ale bohužel ještě studené moříčko. Jenže nám to nevadilo a přes z počátku cvakající zuby, jsme zkoušeli naši otužilost i stabilitu při přeskakování přílivových vln.  Nejvytrvalejší Romča neustále zkoušel velikost varhánků na rukou a my ostatní jsme rozhazovali komunikační sítě za pomocí rukou, gest a  anglických frází při rozhovorech s prodejci na plážích i v obchodech.  Pohodové byly i pavlačové (balkonové) seznamovací debaty tet i dětí a společné hry při nepříznivém počasí  jako třeba "chyt si svůj míček", "Kent", " Autobus" "Prší" nebo ranní sběr mušliček na pláži. Nejlepší ovšem bylo když na pláži vlála červená vlajka a i přes studenou vodu se většina z nás rozhodla pro dovádění v úžasných vlnách. To nám potom nestačily ani plné hrnce špaget, léča, gulášů či jiných rychlovek na doplnění energie. Občas jsme proto zašli  na místní spešl pizzu a výbornou italskou zmrzlinku, aby jsme mohli posoudit zda mají Italové také tak mlsné jazýčky jako my. Ikdyž nám počasí moc nepřálo, my se přece jen trošku opálili, lokli si slané vody a vydováděli se nejen v moři, ale i na atrakcích v Guliverlendu a odvezli jsme si nejen spoustu zážitku, mušliček, ale co je asi nejvíc důležité, poznali jsme spoustu nových kamarádů se stejnými, nebo možná i horšími osudy než je právě ten náš... 

Takže díky,díky,díky sponzorům!!! Bylo nám opět dopřáno zažít něco příjemného i mimo náš domovský Klokánek. Moc Vám za to děkujééééém  parta J.M.M.R.

 


31. října 2011
 

V září jsme byli v Praze!

25.září 2011
 

V neděli 25.9. jsme si udělali výlet na letiště v Mošnově, kde se konaly Dny NATO. Nikdy jsme neviděli tolik vojenské techniky najednou. Nejvíc se nám líbili letci, ale naučit se létat je asi moc těžké. Viděli jsme ukázky různých zásahů proti narušitelům a vybavenost používané techniky – paráda.

Teta Alena

14. září 2011
 

V sobotu 10. září jsme navštívili Mlýn u vodníka Slámy v Háji ve Slezsku. Organizátoři nás na tento den pozvali  k oslavě 3. narozenin vodníka Slámy. Akce měla název Šmoulí pohádkový les.

Shlédli jsme loutkové divadlo a poté jsme si zasoutěžili. Naše děti soutěžily s velkým nadšením! Po soutěžích si děti zatančily s klauny.

Jako sladké zakončení bylo organizátory připraveno překvapení v podobě šestipatrového dortu. Naše Kačka měla tu čest a byla pověřena sfouknutím svíček z tohoto dortu.

Domů jsme si přivezli jedno celé dortové patro, o které jsme se rozdělili se všemi dětmi Klokánku.

Během celé akce se nám věnovaly paní Popková a paní Radková, za to jim děkujeme!

Vše bylo velmi vydařené a děti si přijely nadšené a příjemně unavené.

Za Klokánek teta Míša

  

8.září 2011
 

Srdečně vás zveme na Den sociálních služeb v Opavě, který se koná ve středu 14.9.2011 mezi 10 – 17 hodinou na Horním náměstí.

Klokánek zde bude prezentovat svou činnost. Můžete se zde seznámit i s dalšími organizacemi, které poskytují sociální služby a související aktivity. Součástí akce bude také doprovodný kulturní program.

Více na: http://www.opava-city.cz/komunitni-planovani/

bottom of page